ArtForest

Hitade Africana

Hialos  tabula deserto africana

jídelní nebo konferenční stůl : 2 m x 1m x  , pro 8 lidí, ( 6 po stranách a 2 do čela stolu )

Deska stolu:  extra čiré sklo ( Clear vision  ), tloušťka  skla 10 mm

Hmotnost : 60 -80  Kg

Technika : lehané sklo , speciální  povrchová úprava proti rozbití a pořezání lidí v případě  rozbití skleněné desky

Rám a nohy stolu jsou z 1 kusu :  Leštěná nerezavějící ocel

Výplň stolu : speciální směs  substrátu pro daný biotop

Otevřená krajina savan

 

Struktura a druhové složení. Rozsáhlé oblasti otevřené savanové krajiny. Charakteristickým znakem jsou travnaté porosty nebo trnité keře, stromy se vyskytují jednotlivě nebo ve skupinách, zcela chybí jejich výskyt v souvislých porostech. Pro bylinné patro jsou typické sukulentní a tučnolisté rostliny.

 

Ekologie rostlin. Sukulentní a tučnolisté rostliny patří mezi druhy rostlin, které v reakci na suché prostředí s nízkými srážkami vyvinuly řady mechanismů, jež vedou k akumulaci vody v tkáních, a způsobů, jak zabránit ztrátě vody v důsledku odpařování (uzavření průduchů). Typickým znakem je redukovaná forma růstu a obvykle dužinaté objemné tělo. Rostliny díky těmto vlastnostem vyžadují minimální péči.

 

 

 

Druhové složení:

 

Agave victoria-reginae

Echeveria elegans

Echeveria racemosa

Haworthia sp.

Sedum burrito

Sedum stahlii

Sedum treleasei

 

 

 

Péče

 

:teplota

Pro zajištění plné funkčnosti výsadby je nutné stůl vybírat do interiéru, jehož teplota v letních měsících neklesne pod 20°C.

 

:osvětlení

Sukulenty a kaktusy patří mezi druhy rostlin, které vyžadují stanoviště s dostatkem světla. Přímé sluneční záření však vyžadují jen po část dne (dopoledne, odpoledne) - minimálně po dobu 5 – 6 hodin. Stůl, který bude umístěn v interiéru situovaném na severní nebo východní stranu je nutné doplnit o zdroj světla, jenž svým spektrálním složením imituje přirozené denní světlo. Zářivky s vhodnou vlnovou délkou a intenzitou záření jsou součástí specifikace péče o biotop.

 

:závlaha

Biotop je nutné v pravidelných intervalech zavlažovat. Perioda se odvíjí od ročního období. Nejvlhčí substrát rostliny vyžadují na jaře, kdy je zálivka prováděna 1x týdně. Postupně se intenzita zavlažování snižuje. V zimě biotop nezaléváme téměř vůbec. Za nízkých teplot by vlhkost způsobila zahnívání rostlin. Substrát je nutné před každým zalitím nechat vyschnout.

© 2015 PM