ArtForest

„Navrhuji a vyrábím jídelní a konferenční stoly s konkrétními druhy fragmentů biotopů z různých zemí. Naším záměrem je, aby každý mohl mít alespoň střípek biotopu, který mu je blízký u sebe doma nebo
v práci.“ MgA. Vilém Frič.

Biotopy stolů jsou navrženy a technicky řešeny tak, aby žily společně s námi nejen ve vzájemné symbióze, ale také ve vzájemné harmonii, abychom věděli jak se o něj starat, pečovat o něj, být součástí tohoto fragmentu a mohli do tohoto světa pozvat i své přátele či rodinu.

S tím souvisí podrobná studie biotopů, nebo technické řešení osvětlení a designové doplňky stolování, které jsou součástí celé koncepce. Design stolu je řešen tak, aby alespoň malý fragment přírody automaticky vklouzl do našeho každodenního života.

Tyto stoly vznikly ve spolupráci se zahradními architektkami, ing. Pavlínou Dvořákovou a ing. Martinou Rubačovou, které tyto stoly osázely a tak se podílejí na jejich vzniku a koncepci biotopů.

Hitade Africana

/Hialos  tabula deserto africana /

 

skalnatá kamenitá poušť

Záměrně pracujeme s fragmenty konkrétních biotopů z odlišných koutů světa.

Každý z nás má své kořeny zapuštěny jinde, cítí se spjat s jinou zemí krajinou, biotopem které pak ve svém životě neustále hledá.  Část prostředí ve kterém se cítíme přirozeně a bezpečně, který je naší součástí.

Naše stoly nám umožňují tuto mezeru zaplnit.  Vybízí k posezení s rodinou, přáteli, obchodními partnery v blízkosti krajinného rázu, který máme rádi a načerpat pro nás tak důležitou energii.

Mít střípek biotopu který je nám blízký u sebe doma nebo v práci.

Pozorovat jak žije, přeměňuje se a pečovat o něj, soužít s ním ....

 

Hitabo Quercus

/Hialos tabula bohemikus quercus/

 

 Ze středu skleněné desky stolu vyrůstá zelený ostrůvek: českého biotopu –

  ( středoevropská  bazifilní  teplomilná  doubrava )

Central European basiphilous  thermophilous  oak forests.

Ukázka hlavních indikačních druhů konkrétního úseku přírody, ale i materiálová metafora zpracování dubu, ze kterého jsou vyrobeny nohy stolu.

Podnět pro relaxaci a zastavení, posezení s přáteli v prostředí nám blízkém a příjemném, s pocitem jež můžeme přirozeně zažívat pouze v přírodě.

 

 

© 2015 PM